Dzieciaki do rakiet – 2017

Budzimy w dzieciach tenisową pasję! 

Akcja Dzieciaki do Rakiet zawita do Wrocławia

Wystartowała druga edycja akcji Dzieciaki do Rakiet. Już w sobotę 17 czerwca akcja zawita do Wrocławia. Na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki dzieci będą miały szansę zarazić się tenisową pasją. Przez cały dzień będą tam się odbywać bezpłatne treningi tenisowe. Jesienią zaś w pięciu wrocławskich szkołach dzieci będą miały okazję uczyć się podstaw gry w tenisa na lekcjach WF.

Akcja Dzieciaki do Rakiet, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Jest skierowana zarówno do dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i do tych, które jeszcze nie miały w ręku rakiety. Najistotniejszym elementem akcji jest dobra zabawa. Wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz elementów innych dyscyplin sportowych sprawia, że treningi tenisa są dla dzieci sportową zabawą. Tak też było podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w której wzięło udział ponad 2000 dzieciaków.

Lekcje tenisa w twoim mieście!

Przez całe lato w dziesięciu miastach Polski zostaną zorganizowane imprezy, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy będą uczyć dzieci grać w tenisa. W sobotę 17 czerwca akcja zawita do Wrocławia.

– Tenis to doskonały sport dla każdego dziecka. To fantastyczna dyscyplina ogólnorozwojowa, która w dodatku wpaja najmłodszym zasady fair play. Pracuję z dziećmi od przeszło dwudziestu lat i jedno się nie zmienia: tenis daje im niesłychaną frajdę. Dlatego wszystkich rodziców zachęcam do tego, żeby dali swoim dzieciom szansę spróbować tej pięknej gry – mówi Sykstus Szajda, główny trener akcji Dzieciaki do Rakiet.

Lekcje będą całkowicie bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe.

– Bardzo się cieszę, że poprzez akcję Dzieciaki do Rakiet setki dzieci w całej Polsce mają szansę spróbować gry w tenisa. Dla mnie ten sport to życiowa przygoda i wspaniała pasja. Nie jest ważne, czy dzięki tej akcji wychowamy przyszłych zwycięzców turniejów wielkoszlemowych. Dla mnie liczy się to, że dzieciaki będą mogły trochę się poruszać, dobrze się bawić i złapać tenisowego bakcyla. Do zobaczenia na wrocławskim Placu Wolności – powiedział Mariusz Fyrstenberg, który będzie gościem specjalnym wydarzenia.

Ambasador akcji zaczął grać w tenisa w wieku siedmiu lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach na świecie oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Na Placu Wolności każde dziecko będzie mogło zarazić się od niego tenisową pasją.  

Dzieciaki do Rakiet na szkolnym WF-ie

Organizatorzy akcji Dzieciaki do Rakiet dotrą również do szkół i zainspirują je do nauczania tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego.

– Postanowiliśmy wyposażyć pięć wrocławskich szkół w sprzęt niezbędny do nauki lekcji tenisa, a także przeszkolić nauczycieli, aby mogli przekazać swoim uczniom tajniki tego pięknego sportu. W całej Polsce wesprzemy na tej zasadzie 50 szkół – powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas. – Do nauczania podstaw gry w tenisa nie jest potrzebna specjalna infrastruktura. Można to robić na szkolnym boisku czy w sali gimnastycznej. To wyjątkowa dyscyplina, uwielbiana przez dzieciaki. Dlatego, jak bank związany z tenisem od przeszło czterdziestu lat, chcemy wspierać jego rozwój w Polsce i zachęcać do wspólnej tenisowej zabawy – dodała Agnieszka Wilczyńska.

Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna – liczy się spontaniczność i dobra zabawa. Rekrutacja wystartuje we wrześniu, a już za rok w ramach akcji odbędzie się międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych triumfatorów ogólnopolskiej akcji Dzieciaki do Rakiet.

Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.

Akcję Dzieciaki do Rakiet realizują Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet

· 17 czerwca 2017: Wrocław – Plac Wolności (Przed Narodowym Forum Muzyki)

· 8 lipca 2017: Sopot – Plac Przyjaciół Sopotu

· 15 lipca 2017: Rzeszów – Rynek

· 22 lipca 2017: Kraków – Plac Wielkiej Armii Napoleona

· 5 sierpnia 2017: Poznań – Plac Wolności

· 12 sierpnia 2017: Katowice – Rynek

· 19 sierpnia 2017: Toruń – Rynek Nowomiejski

· 2 września 2017: Olsztyn – Plac przy Galerii Warmińskiej

· 9 września 2017: Lublin – Plac Zamkowy

Wszystkie wydarzenia odbywają się w godzinach: 10:00-19:00

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.